ΦΟΥΝΤΟΥΛΑΚΗΣ | Σε φόρμα η Μάντσεστερ Γ., ανοιχτό ματς στο Μιλάνο

Σε φόρμα η Μάντσεστερ Γ., ανοιχτό ματς στο Μιλάνο

Η εξαιρετική το τελευταίο διάστημα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κάνει την τελική αντεπίθεση της για να προλάβει στην τετράδα και τους ομίλους του Champions League. Σίγουρα πάντως έχει δύσκολο έργο καθώς Τσέλσι και Λέστερ έχουν το προβάδισμα ενώ η ίδια νιώθει πλέον την καυτή ανάσα της Γουλβς μετά την νίκη τους επί της Έβερτον με 3-0.

Στην Ιταλία όλα δείχνουν πως το πρωτάθλημα θα πάει για άλλη μια χρονιά στο Τορίνο και την Γιουβέντους και έτσι η Ίντερ θα αρκεστεί για λόγους γοήτρου στην διεκδίκηση της 2ης θέσης, εκμεταλλευόμενη και τις συνεχόμενες γκέλες της Λάτσιο.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ:

ΒΕΝΙΔΗΣ | Παιχνίδι με τα γκολ σε Ισπανία και Σουηδία

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ.

Εύκολη νίκη για την Μάντσεστερ Γ. την Πέμπτη το βράδυ στο Μπέρμγχαμ κόντρα στην Άστον Βίλα με 3-0. Με αυτό το τρίποντο η ομάδα του Σόλσκιερ έφτασε τους 55 βαθμούς και βρίσκεται στην 5η θέση της Premier League.

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΣΤΑ 5 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ

• 4/5 Νίκες
  • 4/5 Over 2,5
  • 2/5 Goal–Goal
 ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ

Από ισοπαλία 1-1 εκτός έδρας κόντρα στην Έβερτον προέρχεται η Σαουθάμπτον και πιστοποίησε την καλή κατάσταση που βρίσκεται το τελευταίο διάστημα. Μετά από 34 αγωνιστικές βρίσκεται στην 12η θέση με 44 βαθμούς.

• 3/5 Νίκες
  • 2/5 Over 2,5
  • 2/5 Goal – Goal
ΕΚΤΙΜΗΣΗ

Σε πολύ καλή κατάσταση η Μάντσεστερ πάει από νίκη σε νίκη, η Σαουθάμπτον έχει σωθεί και πάει χωρίς άγχος στην αναμέτρηση. Θεωρώ πως οι μπέμπηδες θα φτάσουν εύκολα στην επικράτηση σε ματς που μπορεί να έχει και πολλά γκολ. 1 & OVER 2,5 με απόδοση 1.85

ΙΝΤΕΡ

Από ισοπαλία 2-2 στην Βερόνα προέρχεται η Ίντερ, σε ένα ματς που ήταν μπροστά στο σκορ μέχρι το 86΄ αλλά δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα της. Το πέρας της 31ης  αγωνιστικής την βρήκε στην 4η θέση με 65 βαθμούς.

• 1/5 Νίκες
  • 5/5 Over 2,5
  • 5/5 Goal – Goal
 ΤΟΡΙΝΟ

Βρέθηκε πίσω στο τέλος του ημιχρόνου με 1-0 από την Μπρέσια αλλά στην επανάληψη έκανε την ανατροπή και πήρε την νίκη με 3-1. Έτσι έκανε αποφασιστικό βήμα για την παραμονή, μετά από 31 αγωνιστικές είναι στην 15η θέση με 34 βαθμούς.

• 2/5 Νίκες
  • 4/5 Goal – Goal
ΕΚΤΙΜΗΣΗ

Και οι δύο ομάδες σκοράρουν και δέχονται γκολ με ευκολία, το ίδιο αναμένω και στην μεταξύ τους αναμέτρηση. Over 3,5 γκολ με απόδοση 2.40.

“Σε φόρμα η Μάντσεστερ Γ., ανοιχτό ματς στο Μιλάνο”