Επέστρεψε από το 0-1 ο Βόλος επικρατώντας 2-1 του ΠΑΣ Γιάννενα

Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του Ελληνικού πρωταθλήματος, με την ομάδα του Βόλου να παίρνει την νίκη σε έναν αγώνα που πραγματικά τα είχε όλα, με το μόνο που δεν υπήρξε στο παιχνίδι να είναι η αποβολή κάποιου παίκτη!

Το σκορ άνοιξε αρκετά νωρίς, μόλις στο 3ο λεπτό μετά από την ασίστ του Σιόντη ο Παμλίδης έβαλε ένα αδιαμφισβήτητα ωραίο γκολ κάνοντας το 0-1 για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου, συγκεκριμένα στις καθυστερήσεις του ο Βόλος βρήκε δίχτυα με τον Ουάρντα, όμως μετά από παρέμβαση του VAR που επέδειξε επιθετικό φάουλ το γκολ ακυρώθηκε. Με τις ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο βόλος μπήκε δυνατά και στο 55ο λεπτό κέρδισε πέναλτι μετά από το χέρι του Σιόντη, με τον Μπαριέντος να το εκτελεί εύστοχα κάνοντας το 1-1. 22 λεπτά αργότερα ο Ουάρντα σκοράρει με κεφαλιά διαμορφώνοντας το τελικό 2-1 για τους θεσσαλούς.