Μεγάλο παιχνίδι στο

Μεγάλο παιχνίδι στο “Meazza”

Στο Βέλγιο στις 21:30 Αντβέρμπ – Γκενκ.

Παιχνίδι για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος ανάμεσα σε δύο ομάδες που βρίσκονται στην πρώτη 6άδα.

Η Αντβέρμπ είναι στην 4η θέση με 45 βαθμούς σε 24 βαθμούς και συντελεστή τερμάτων 43-28. Στα 5 τελευταία παιχνίδια της έχει 3 νίκες 1 ισοπαλία και 1 ήττα. Με 3/5 g/g, 2/5 over 2.5 και 3/5 2-3 goal.

Η Γκενκ είναι στην 6η θέση με 37 βαθμούς σε 24 παιχνίδια και συντελεστή τερμάτων 37-34. Στα 5 τελευταία παιχνίδια έχει 3 νίκες 1 ισοπαλία και 1 ήττα με 3/5 over 2.5 και 3/5 g/g.

Ads

H προϊστορία ανάμεσα στις δύο ομάδες στα 5 τελευταία παιχνίδια ανεξαρτήτως διοργάνωσης μας δίνει 3/5 ισοπαλίες με τις 2 να έχουν γκολ ενώ οι δυο ομάδες μοιράζονται από μια νίκη.

Εκτίμηση: Δύσκολο παιχνίδι ανάμεσα σε δυο από τις καλές ομάδες του πρωταθλήματος. Η Αντβέρμπ έχει πιο εύκολα το γκολ αλλά η και η Γκένκ σκοράρει. Επιλογή στο παιχνίδι το 1Χ & g/g σε απόδοση 2.20.

Διαβάστε περισσότερα στο in2sports.gr

Στην Ιταλία για το Coppa Italia στις 21:45 Μίλαν – Γιουβέντους.

Πρώτος αγώνας για τα ημιτελικά του Coppa Italia ο επαναληπτικός αγώνας θα γίνει στη 4 Μαρτίου στο Τορίνο.

Η Μίλαν του Ιντζάκι πήρε μια μεγάλη πρόκριση στην προηγούμενη φάση με με 4-2 στην παράταση ο κανονικός αγώνας έληξε 2-2, 1-1 στο ημίχρονο. Στο πρωτάθλημα είναι στην 8η θέση με 32 βαθμούς σε 23 παιχνίδια.Και συντελεστή τερμάτων 25-31 με 4/5 g/g και 3/5 over 3.5 στα 5 τελευταία παιχνίδια της.

Η Γιουβέντους πέρασε στην προηγούμενη φάση το εμπόδιο της Ρόμα στο Τορίνο με 3-1 με 3 γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Στο πρωτάθλημα η ομάδα του Μαουρίτσιο Σάρι μετά την απρόσμενη ήττα με 2-1 στην Βερόνα και ήταν η δεύτερη ήττα της σε τρεις αγώνες (έχασε και 2-1 από την Νάπολι).

Με αυτές τις ήττες έπεσε στην 2η θέση αν και ισόβαθμη με την Ίντερ στους 54 βαθμούς σε 23 αγώνες και συντελεστή τερμάτων 44-23. Στα 5 τελευταία παιχνίδια η “Μεγάλη Κυρία” έχει 5/5 over 2.5 και 4/5 g/g.

Η προϊστορία ανάμεσα στις δυο ομάδες μας δίνει  5 συνεχόμενες νίκες της Γιουβέντους απέναντί στην Μίλαν με 3/5 under 2.5 και αρκετές κάρτες.

Εκτίμηση: Η Μίλαν με τον Ιμπραίμοβιτς στο δυναμικό της έχει αλλάξει αρκετά βγάζει περισσότερη σιγουριά αλλά με αντίπαλο την Γιουβέντους δεν θα έχει καθόλου εύκολο έργο. Υπάρχει και η ρεβάνς βέβαια στις 4/3 και αυτό θα παίξει ρόλο στην αναμέτρηση αλλά η Γιουβέντους σίγουρα δεν θα πάει για την ισοπαλία και θα κοιτάξει να σκοράρει με μισή ευκαιρία. Επιλογή το g/g στο 1.75 στην αναμέτρηση.