ΒΕΝΙΔΗΣ | Γκολ σε Μπέργκαμο και Ντα Λούζ

Γκολ σε Μπέργκαμο και Ντα Λούζ

Στην Πορτογαλία στις 20:00 Μπενφίκα – Μπράγκα.

Πολύ δυνατή αναμέτρηση σήμερα στην Πορτογαλία για την 21 αγωνιστική ανάμεσα σε δύο απο τις πιο φορμαρισμένες ομάδες της Πορτογαλίας.

Η Μπενφίκα έχασε από την Πόρτο στο ντέρμπι του Ντραγκάο με 3-2 σε ενα πολύ δυνατό παιχνίδι και έτσι η Πόρτο έκλεισε την ψαλίδα στους 4 βαθμούς. Η Μπενφίκα είναι 1η στην βαθμολογία με 54 βαθμούς σε 20 παιχνίδια και συντελεστή τερμάτων 49-11. Στα 5 τελευταία παιχνίδια της έχει 3 νίκες 1 ισοπαλία και 1 ήττα με 4/5 g/g και 3/5 over 2.5.

Η Μπράγκα είναι στην 4η θέση με 34 βαθμούς σε 20 παιχνίδια και συντελεστή τερμάτων 32-23. Στα 5 τελευταία παιχνίδια της έχει 4 νίκες και 1 ισοπαλία με 3/5 g/g και 3/5 over 2.5. Στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι ήρθε ισόπαλη με 2-2 με την Ζιλ Βιθέντε που ενώ προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο δέχθηκε κόκκινη κάρτα στο 41ο λεπτό και ισοφαρίστικε τελικά στο 85ο λεπτό και έχασε βαθμούς.

Ads

Στην προϊστορία ανάμεσα στις δυο ομάδες στα 5 τελευταία έχουμε 5 νίκες για την Μπενφίκα 5/5 over 2.5, 4/5 g/g στα 5 over είχαμε 3/5 over 3.5 και 1 παιχνίδι 7+ GOAL.

Εκτίμηση: H Μπενφίκα δεν έχει περιθώρια να χάσει βαθμούς μετά την ήττα στο Ντραγκάο. Η Μπράγκα θα προσπαθήσει να πάρει ότι καλύτερο μπορεί από το παιχνίδι και να σπάσει και αυτήν την αρνητική παράδοση. Επιλογή το 1Χ & g/g με κάλυψη στην ισοπαλία με γκολ σε απόδοση 2.00

Διαβάστε περισσότερα στο in2sports.gr

Στην Ιταλία και την Serie A στις 21:45 Αταλάντα – Ρόμα.

Παιχνίδι για την 24η αγωνιστική στο Μπέργκαμο ανάμεσα σε μια υπερφορμαρισμενη και ασταμάτητη επιθετικά Αταλάντα και Ρόμα σε κάμψη.

Η Αταλάντα είναι στην 4η θέση με 42 βαθμούς σε 23 παιχνίδια και συντελεστή τερμάτων 61-31 διαθέτοντας φυσικά την καλύτερη επίθεση στην κατηγορία. Έρχεται απο νίκη στην έδρα της Φιορεντίνα με 2-1 στα 5 τελευταία ανεξαρτήτως διοργάνωσης έχει 2 νίκες 1 ισοπαλία 2 ήττες με 5/5 over 2.5, 4/5 g/g και 1 παιχνίδι με 7+ goal.

Η Ρόμα είναι στην 5η θέση με 39 βαθμούς σε 23 παιχνίδια και συντελεστή τερμάτων 42-30. Έρχεται απο δύο συνεχόμενες ήττες απο Σασουόλο και Μπολόνια ενω συνολικά στα 5 τελευταία παιχνίδια έχει 3 ήττες 1 ισοπαλία και 1 νίκη με 4/5 over 2.5 και 5/5 g/g. Δέν πατάει καλά τελευταία η Ρόμα και σήμερα έχει να αντιμετωπίσει μια πολύ δυνατή επιθετικά και φορμαρισμένη ομαδα.

Στην προϊστορία στα 5 τελευταία έχουμε 2 ισοπαλίες 2 νίκες για την Αταλάντα και 1 νίκη για την Ρόμα. Χαρακτηριστικό είναι ότι και οι δυο ισοπαλίες ανάμεσα στις δύο ομάδες ήρθαν με σκορ 3-3.

Εκτίμηση: Οι δύο ομάδες βρίσκονται σε διαφορετικές τροχιές. Η μεν Ατλάντα βρίσκεται σε δαιμονιώδη φόρμα από την άλλη η Ρόμα βρίσκεται σε παρατεταμένη “μετριότητα” Επιλογή το 1X & over 2.5 σε απόδοσή 1.85