Ασταμάτητος ο Ζλάνταν Ιμπραχίμοβιτς, 2 γκολ σε 3 λεπτά!

Ο Ίμπρα είναι η απόδειξη πως η ηλικία είναι απλά ένας αριθμός, ο Σουηδός στράικερ στα 39 του χρόνια συνεχίζει να είναι ασταμάτητος.

Αυτή την φορά εντυπωσίασε βάζοντας 2 γκολ μέσα σε μόλις 3 λεπτά (!)

Συγκεκριμένα στο 13ο λεπτό μετά από την απόκρουση πέναλτι από τον Χαντάνοβιτς με τον Ζλάνταν να παίρνει το “ριμπάουντ” και να σκοράρει κάνοντας το 0-1. Δεν χρειάστηκαν παραπάνω από 3 λεπτά καθώς στο 16ο λεπτό εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Λεάο κάνοντας από κοντά το 0-2 εναντίων της Ίντερ.

Έτσι έφτασε τα 4 γκολ έως τώρα στην Serie A, κάτι που τον έχει κάνει να μοιράζεται την κορυφή των πρώτων σκόρερ μέχρι και αυτή την αγωνιστική με τον Γκόμες της Αταλάντα και τον Λοσάνο την Νάπολι. Το σίγουρο είναι πως ο Σουηδός θα προσπαθήσει πολύ ώστε να μείνει μόνος, πρώτος στην σχετική λίστα μέχρι το τέλος της σεζόν.